Zanim Twoje maleństwo przeniesie się do własnej sypialni, najczęściej spędza czas w jednym pomieszczeniu z Tobą – w swojej kołysce lub łóżeczku dziecięcym. To jego własne miejsce. Chcemy, żeby nasze dziecko czuło się w nim bezpiecznie, dlatego kupujemy piękną pościel i wybieramy łóżeczko z najwyższej jakości drewna. Dla wielu rodziców karuzela do łóżeczka dziecięcego to podstawowe wyposażenie kołyski. Do czego właściwie służy ta pierwsza, dziecięca „zabawka”.

Kiedy kupić dziecku karuzela do łóżeczka?

               Czytając artykuły na temat karuzel nad łóżeczko, rodzic może czuć się rozdarty. Niektórzy twierdzą, że karuzela nie jest przydatna w pierwszym miesiącu życia dziecka, ponieważ noworodek jeszcze jej nie dostrzega.

                Eksperci uważają, że dziecko zaczyna obserwować przedmioty i odpowiadać na dźwięki pochodzące od otoczenia już między 3 a 4 tygodniem swojego życia. Możecie kupić ją od razu i zainstalować przy kołysce dziecięcej dopiero wówczas, kiedy będziecie przyzwyczajać dziecko do spania we własnym łóżeczku.


Karuzela do łóżeczka dziecięcego

Dlaczego karuzela dziecięca jest przydatna?

               Karuzela nad łóżeczko spełnia wiele funkcji. Przede wszystkim ułatwia życie rodzicom. Pomaga uspokoić dziecko i ułożyć je do snu. Prawda jest taka, że nawet najlepszy rodzic na świecie potrzebuje czasu dla siebie… albo chociaż chwili, żeby przygotować sobie obiad lub posprzątać mieszkanie. karuzela do łóżeczka przydaje się do:

  • usypiania dziecka,

  • zajmowania dziecka, kiedy nie śpi,

  • ćwiczenia sprawności ruchowej dziecka,

  • rozwijania zmysłów dziecka.

               Delikatnie obracające zabawki o różnych kształtach i kolorach zajmują dziecko i sprawią, że nie nudzi się ono, spędzając czas w kołysce. Kolory, kształty zabawek i ruch pobudzają zmysł niemowlaka. Zaciekawiony kręcącą się karuzelą spróbuje sięgać w kierunku zabawek wiszących nad łóżeczkiem, co wpływa pozytywnie na rozwój umiejętności ruchowych.

Czym powinna odznaczać się karuzela nad łóżeczko?

Bezpieczeństwo

      Do wyboru rodziców są plastikowe i drewniane karuzele nad łóżeczko. W Tweeto preferujemy naturalne materiały. Korzystamy z drewna bukowego. Oferujemy produkty zarówno w naturalnym kolorze drewna, jak i malowane. Nasze farby są w pełni bezpieczne – karuzele z naszej oferty pokrywamy nieszkodliwą farbą wodną.

        Maskotki zamontowane w karuzeli dziecięcej Tweeto także nie stanowią zagrożenia – są plecione na szydełku i nie posiadają żadnych elementów, które dziecko mogłoby połknąć.

Naturalne tworzywa

        Wiemy, że coraz więcej osób chce żyć w zgodzie z naturą – my też dbamy o środowisko, a nasze produkty są ekologiczne. Ręcznie wykonane maskotki ptaszków, ośmiorniczki i hipopotamy zamocowane na naszych karuzelach do łóżeczka są wykonane w 100% bawełny. Są mięciutkie i ciekawie się prezentują.

Ciekawe kreacje

       Karuzele nad łóżeczko mogą mieć wiele funkcji - możemy znaleźć na rynku karuzele z efektami świetlnymi, kołysankami, zabawkami kręcącymi się w różne strony. W Tweeto stawiamy na elegancję i funkcjonalność – wykonane ręcznie, różnokolorowe maskotki zachwycają najmłodszych, a rodzice doceniają prostotę i styl, dzięki któremu karuzela do łóżeczka pięknie wkomponowuje się w wystrój sypialni dziecięcej lub kącika dziecięcego.


Karuzela dla dziecka

Inna karuzela dla niemowlęcia, inna dla noworodka?

       Jeżeli chcemy, aby piękna karuzela do łóżeczka towarzyszyła naszemu dziecku od najwcześniejszych chwil życia, postawmy na delikatne kolory i proste kształty. Karuzela nad łóżeczko hipopotamy bez zbędnych dodatków w stonowanych barwach nada się w sam raz!

      Zarówno rodzice, jak i dziadkowie mają tendencję do wybierania skomplikowanych zabawek. Świecąca lub wygrywająca głośno melodie karuzela do łóżeczka dla dziecka może odstraszyć maluszka lub dekoncentrować go. Rodzice często dziwią się, że dziecko nie może zasnąć we własnym łóżeczku - układ nerwowy malucha dopiero zaczyna się rozwijać.

       Dajmy dziecku czas na poznawanie świata na spokojnie – karuzela z maskotkami w dwóch kontrastujących ze sobą kolorem będzie idealna! Gwarantujemy, że Twoje dziecko ja pokocha.