Twoje maleństwo już wkrótce przyjdzie na świat, a Ty chcesz upewnić się, że od pierwszego momentu na świecie niczego mu nie zabraknie, prawda? Jednym z najważniejszych elementów sypialni nowego członka Twojej rodziny jest łóżeczko dziecięce. Doradzimy Ci, jak wybrać najlepszą kołyskę lub łóżeczko wielofunkcyjne, w którym Twoje dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo.

Zakup łóżeczka do pokoju dziecięcego – przygotuj się!

Narodziny pierwszego dziecka to piękne wydarzenie, jednak rodzice mogą się czuć niepewnie. To normalne, że w natłoku informacji i porad od znajomych i rodziny możecie być trochę zagubieni. Zanim wybierzecie się na zakupy w celu skompletowania wyprawki dla Waszego dziecka, zastanówcie się dobrze, co chcecie kupić zaoszczędzi Wam to czasu i stresu.

Zastanówcie się, czy będziecie szukać łóżeczka dla chłopców, czy dla dziewczynek, a może chcecie, żeby łóżeczko dziecięce miało neutralny styl? Zastanówcie się nad wystrojem dziecięcej sypialni – to ważne dla Was i dla dziecka. Z pewnością chcecie, aby sypialnia dziecka pasowała do reszty mieszkania i aby ono samo czuło się tam komfortowo i było w stanie odpoczywać. A więc wiemy, że ważne są:

  • Kolor,

  • Styl,

  • wygoda.

Jakie jeszcze cechy powinno mieć idealne łóżeczko niemowlęce?

Łóżko dziecięce z przewijakiem – właściwa wielkość i materiał wykonania

Drewno najwyższej jakości

Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo dziecka, dlatego nie zapomnijcie o sprawdzeniu, czy łóżeczko dla dziecka, które zwróciło Waszą uwagę, posiada odpowiednie certyfikaty zgodne z normami europejskimi nasze łóżeczko dla dziecka wielofunkcyjne Tweeto 7 w 1 posiada certyfikat zgodny z normą EN 716-1. Oznacza to, że łóżeczka dziecięce są całkowicie bezpieczne dla Twojego dziecka. Niezależnie od tego, czy produkt jest ze sklejki, czy z drewna, musi posiadać atesty. Nie chcemy, żeby farba brzydko odpryskiwała z elementów lub dziecku weszła drzazga, dlatego przygotowujemy nasze łóżeczka ze starannością. Warto wybrać kołyskę wysokiej jakości.

Wybierzmy dla naszego dziecka łóżko z materiałów, które wybralibyśmy do wykonania własnego łóżka. Czy może być coś lepszego niż łóżeczko dziecięce wykonywane z naturalnych materiałów? Drewniane meble pasują do każdego wnętrza, a ich naturalny zapach będzie doskonale pasował do dziecięcej sypialni.

Łóżeczko z przewijakiem - mniejsze czy większe?

Łóżka mają najczęściej 120 cm długości i 60 centymetrów szerokości, chociaż na rynku znajdziecie także większe. Niektórzy rodzice wybierają te z wyjmowanymi szczebelkami, aby dziecko dłużej mogło je użytkować. Lepiej kupić jedno łóżeczko, zamiast biegać do sklepu do kilka lat, nie sądzicie? Tweeto 7 w 1 może służyć dziecku przez wiele lat w formie:

  • łóżeczka dostawianego dla noworodka,

  • przewijaka,

  • łóżka dla dziecka od lat 2-3 (na stałych nogach lub na kółkach, które umożliwiają łatwe przestawianie łóżeczka dziecięcego),

  • łóżka dla dziecka od 3 do 5 lat,

  • kojca do zabawy,

  • stolika z dwoma krzesłami dla dzieci i dla dorosłych.

Łóżko Tweeto ma 126 centymetrów długości i 74 centymetry szerokości, więc Twoje dziecko będzie mogło się w nim wylegiwać przez wiele lat, a kiedy przestanie mu służyć, może zamienić się w gustowne krzesła dla salonu!

Dodatkowe funkcjonalne rozwiązania w łóżeczkach dziecięcych

Przewijak

Przydaje się – bez dwóch zdań. Powinniście zadbać też o własny komfort, zwłaszcza przez najbliższy czas, zanim Wasze dziecko nauczy się korzystać z nocnika i toalety. Łóżeczko do pokoju dziecięcego, które można łatwo zamienić w przewijak, to mebel, który doceni każdy strudzony rodzic.

Regulacja wysokości

Kiedy dzieci dorastają, same chcą wchodzić do swojego łóżka i próbują też z niego uciekać, kiedy rodzicom zdarzy się przydługa drzemka. Zadbajmy o to, aby mogły odkrywać świat bez ryzyka stłuczenia. W miarę jak Twoje dziecko będzie coraz bardziej zainteresowanie otoczeniem, możesz obniżać wysokość łóżka i pozwolić mu na samodzielnie odkrywanie świata dookoła.

Niecodziennie dodatki dla dodatkowego komfortu

Nie możesz zapomnieć o materacyku, prześcieradełka i okrycia. Możesz zaopatrzyć się także w ochraniacze na szczebelki. Wybór dodatków do dziecięcych pokojów jest niesamowity!

Ciekawym gadżetem są płozy do łóżeczek dziecięcych. Bujana kołyska to coś, co musi mieć Twoje dziecko? Nie ma problemu. W naszym sklepie internetowym możesz kupić płozy w naturalnym kolorze lub białe, które pasować będą do każdego koloru łóżeczka!